We Develop Software for Business.

Internetinės svetainės

INTERNETINĖS SVETAINĖS

BIZBONSOFT padės sukurti funkcionalų internetinį puslapį, atitinkantį jūsų įmonės poreikius. Galime sujungti jūsų internetinę svetainę su įvairiomis verslo programomis ar sistemomis.
Kuriame profesionalias internetines svetainės, kurios ne tik pritraukia, sudomina lankytojus, bet ir atlieka reikiamas funkcijąs – kaupia informaciją, siunčia naujienlaiškius, siunčia informaciją buhalterinėms programoms ir pan.
Tiesa, geram internetinės svetainės funkcionavimui yra būtinas ir nuolatinis svetainės atnaujinimas bei priežiūra.

Nusprendus kurti internetinę svetainę, iškyla daugybė klausimų – kokia svetainės rūšis geriausia ir tinkamiausia, kokią informaciją joje reiktų skelbti, kaip sukurti patrauklų dizainą ir turinį, kaip ją valdyti ir pan. Visi šie klausimai turi atsakymus, su kuriais Jus netrukus supažindinsime.

Interneto svetainių kūrimas

Plačios interneto galimybės, šiuo metu internetinę svetainę leidžia susikurti ir savarankiškai, nemokamai, tačiau specialistai primena, jog jos nebūtinai gali funkcionuoti sklandžiai ir turėti visas pagrindines bei reikalingas funkcijas. Kad būtų išvengta internetinės svetainės trikdžių, kiekvieną internetinės svetainės kūrimo žingsnį reikėtų įgyvendinti atskirai.

  1. Tinkamas domenas – kaip jį pasirinkti? Pirmiausia, susidarykite raktinių žodžių, t. y. tokių, kurie labiausiai siejasi su Jūsų atliekama veikla, sąrašą. Vėliau tuos raktinius žodžius transformuokite ir keiskite (prijunkite prie žodžių unikalius priešdėlius, galūnes ar originaliai juos deformuokite).

Kalbant apie viso domeno galūnę, turėtumėte žinoti, kad ir ji turi reikšmę: .lt – lietuviškojo domeno identifikacinė galūnė; .com – verslas, įmonės, pelno siekianti veikla;  .org – ne pelno siekianti organizacija; .info – informacinių svetainių domeno galūnė ir pan. Tad prieš pasirinkdami domeną, jau turite žinoti savo veiklos pobūdį.

domeno parinkimas svetainei

Tiesa, dar keli svarbūs patarimai pasirenkant domeną: jis turi būti originalus, sklandaus ir gražaus skambesio, lengvai įsimenamas, neįmantrus ir būtinai susijęs su Jūsų veikla.

Galiausiai, neužmirškite išsirinkto domeno užregistruoti ir nusipirkti. Internete rasite ir galėsite pasirinkti Jums labiausiai tinkančią ir patinkančią domenus siūlančią įmonę. Dažniausiai, jų svetainėse galima savarankiškai pasitikrinti, ar Jūsų domenas dar laisvas (neregistruotas konkurentų).

  1. Svetainės turinys ir dizainas. Tai labai svarbu ir Jūsų lankytojams, ir Jums, nes patrauklus turinys ir dizainas Jums pritrauks potencialius pirkėjus, o Jūsų lankytojai ras ir galės įsigyti norimą produktą (prekę ar paslaugą). Ko reikia, kad turinys ir dizainas būtų patrauklūs?

Pirmiausia, dizaino funkcija yra pritraukti ir tinkamai reprezentuoti Jūsų veiklą, todėl nereikėtų į jį numoti ranka. Reikia, kad jis būtų patrauklus, neerzintų lankytojų pernelyg ryškiomis spalvomis, pertekliniais elementais (mirgėjimais, skirtingo dydžio šriftais, tarpusavyje nederančiomis spalvomis ar netikslingais vaizdais). Tai reiškia, kad interneto svetainės dizainas turi būti skoningas.

  1. Turinio valdymo sistemos (TVS): jų yra įvairių, tad pasirinkimas priklausys nuo kainos, veiklos pobūdžio ir to, kokių funkcijų savo svetainėje norite. Esminė visų TVS paskirtis yra norimu būdu internete paskelbti informaciją, t. y. reikia žinoti, ar Jūsų planuojama publikuoti svetainė bus kaip naujienų portalas, ar kaip tinklaraštis (angl. Blog), ar kaip internetinė enciklopedija ir kt.

Šiuo metu pačios populiariausios turinio valdymo sistemos: WordPress, Joomla, PHP-Nuke, Drupal, tačiau prieš jas pasirenkant reikia įvertinti kokiai tikslinei auditorijai Jūsų interneto svetainė kuriama ir bus aktuali, kokio pobūdžio informacija bus perduodama lankytojams, kokie Jūsų publikuojamos informacijos šaltiniai, kokio interneto svetainės dizaino pageidaujate ir kas nuolat dirbs (prižiūrės, administruos) jūsų pasirinktą TVS. TVS įdiegimo procesas visuomet aprašomas atsiųstose TVS įdiegimo dokumentacijose (anglų kalba).

TVS pasirinkimas svetainei

Viena populiariausių WordPress turinio valdymo sistema, kuri išsiskiria tam tikrais privalumais: ją nesudėtinga įdiegti, ji turi nuolat prižiūrimą ir atnaujinamą saugumo politiką, itin patogi naudotis (reikalingi moduliai ir įskiepiai greitai aktyvuojami) ir paprasta administruoti (prižiūrėti), galima rinktis iš daugybės profesionalių dizainerių sukurtų interneto svetainės užsklandų (dizaino), ji lengvai patenkina būtiniausius vartotojų poreikius.

  1. Programavimas. Jis labai svarbus svetainės veiklai, t. y. tik tinkamai atlikus visus programavimo darbus, svetainė veiks tinkamu greičiu, turės visas reikiamas funkcijas ir leis ja naudotis bet kuriuose išmaniuosiuose įrenginiuose.

Šie išvardyti aspektai yra labai svarbūs interneto svetainės kūrimui, tačiau tai dar ne viskas, ką reiktų padaryti, norint turėti sklandžiai veikiančią ir patrauklią interneto svetainę.

Interneto svetainių atnaujinimas ir priežiūra

Siekiant, kad interneto svetainės tinkamai funkcionuotų, reikia nuolat jas atnaujinti atliekant vidinio ir išorinio SEO veiksmus. Tai reiškia, kad ilgainiui svetainėje gali atsirasti įvairių klaidų, kurios daro įtaką svetainės spartai, naršymui ir netgi paieškos sistemų reitingavimui, todėl tas klaidas būtina laiku pašalinti. Turinys ir dizainas turi būti periodiškai atnaujinami, kad vartotojams nekeltų nuobodulio, kad būtų aktualūs ir verti peržiūrų. O išorinis SEO, kuris susijęs su atgalinėmis nuorodomis, svarbus tuo, kad yra susijęs su svetainės autoritetingumu, populiarumu, todėl visos nuorodos turi veikti tinkamai.

Beje, internetinės svetainės atnaujinimas patiems gali būti sudėtinga, nes jis turi būti atliekamas įvertinant svetainės rūšį: komercinė, reprezentacinė, naujienų, programinė ar asmeninė (tinklaraščiai), tad geriausiai čia padės internetinių svetainių specialistai.

Jeigu vis dar kyla klausimų, kodėl reikia svetainės atnaujinimo, tai vienas esminių atsakymų yra – lankytojų poreikiams patenkinti, t. y. juos sudominti, praturtinti žiniomis, padėti greičiau ir lengviau rasti pageidaujamą informaciją ir svarbiausia – juos išlaikyti bei pritraukti naujų.

Sukūrus interneto svetainę, be abejonės ją reikia ir tinkamai prižiūrėti. Priežiūros darbai apima kelis esminius žingsnius: informacijos talpinimą interneto svetainėje, įvairių korekcijų ir klaidų šalinimą (el. pašto dėžutės funkcijos, serverių veikla, techninių parametrų tvarkymas, svetainės kodas ir pan.) bei Google Analytics duomenų stebėjimą.

Be to, profesionaliai atliekami svetainės priežiūros darbai leis sutaupyti nemažai savo asmeninio laiko, užtikrins nenutrūkstamą ir sklandų svetainės veikimą, apsaugos svetainę nuo kenkėjiškų programų ir padės išlikti aukštose paieškos sistemų reitinguose.

Elektroninių parduotuvių kūrimas

Elektroninė parduotuvė laikoma viena labiausiai orientuotų į pardavimus ir pelno siekimą, todėl ji turi būti profesionali, struktūriškai tinkamai sukurta ir patogi naudotis, funkcionali ir patraukli.

Pristatant elektroninių parduotuvių kūrimo etapus, turėtų būti išskirti esminiai žingsniai, tokie kaip platformos sukūrimas (nuo jos priklausys visos el. parduotuvės dydis ir mokėjimų sistema) ir funkcionalumas (nuo jo priklausys bendras el. parduotuvės vaizdas, kuris apima logotipą, turinį, tinkamoje vietoje pateiktus kontaktinius duomenis ir kitus reikalingus svetainės viduje įdiegiamus parametrus).
Kadangi el. parduotuvės sparčiai populiarėja ir jų konkurencingumas didėja, reikėtų nepagailėti laiko ir investicijų, norint, kad parduotuvė būtų kokybiška ir pranašesnė už kitas.

 

Elektroninių parduotuvių atnaujinimas ir priežiūra

Jeigu jau turite savo el. parduotuvę, tikriausiai yra kilęs klausimas, kaip atnaujinti elektroninę parduotuvę. Vienas esminių žingsnių – atnaujinti turinį, apimantį publikuojamos informacijos aktualumą ir vertę. Kad klientai (lankytojai) matytų, jog el. parduotuvė funkcionuoja ir yra aktyvi, joje reikia periodiškai keisti aprašymus bei vaizdus. Reikia atlikti ir vidinį SEO, susijusį ne tik su turiniu, bet ir su raktiniais žodžiais,  meta aprašymais ir žymomis, bei išorinį SEO, susijusį su nuorodų tinklu.

Beje, ir visos elektroninėje parduotuvėje įdiegtos funkcijos ir programos, serverių programinė įranga, naršyklė ir turinio valdymo sistema, kurios pagrindu buvo sukurta elektroninė parduotuvė, turi būti nuolat atnaujinta.

O elektroninių parduotuvių priežiūra neatsiejama nuo paklausos ir nešamo pelno. Kad ji nebūtų nuostolinga, reikalinga elektroninių parduotuvių priežiūra. Ji apima parduotuvės veiklos tyrimus, internetinės rinkodaros planavimą ir vykdymą, internetinės strategijos įgyvendinimą.

Taip pat el. parduotuvių priežiūra apima internetinės parduotuvės turinio optimizavimą paieškos sistemoms (SEO), grafinės informacijos kūrimą ir papildomų funkcijų programavimą.

Visų išvardytų aspektų neįmanoma nustatyti iškart, jie išryškėja tik pradėjus el. parduotuvei veikti, todėl el. parduotuvių priežiūra ne tik reikalinga, bet ir būtina.

Neabejokite, kad tinkamai atliktas internetinio puslapio kūrimas – kelias į sėkmingą darbą ir verslą! Jei turite klausimų, prašome susisiekti su mumis!