We Develop Software for Business.

Internetinių parduotuvių priežūra

INTERNETINIŲ PARDUOTUVIŲ PRIEŽIŪRA

Tik sukurti internetinę parduotuvę, kad galėtumėte mėgautis jos paklausa ir nešamu pelnu – neužtenka. Tam, kad ji gerai funkcionuotų ir nebūtų nuostolinga, reikalinga nuolatinė internetinės parduotuvės priežiūra. Ji užtikrina periodiškai atnaujinamą internetinės parduotuvės turinį, padeda ištaisyti netikėtai atsiradusias klaidas ar išspręsti iškilusias problemas. Taip pat internetinių svetainių priežiūros paslauga apima ir mokėjimų sistemos efektyvumą, vartotojų srauto valdymą ir SEO turinį (kategorijų aprašymus, lankytojų poreikių analizę ir svetainės funkcionalumą). Visa tai itin reikalinga, norint, kad internetinė parduotuvė veiktų sklandžiai.

Kokias paslaugas apima internetinių parduotuvių priežiūra?

Tinkamai suteikiamos internetinės parduotuvės priežiūros paslaugos apima kelis svarbius žingsnius, kurie būtini, kad elektroninė parduotuvė veiktų nepriekaištingai.

  1. Internetinės parduotuvės veiklos modelio ir procesų tyrimas. Šiuo atveju išanalizuojami internetinės parduotuvės veiklos modeliai ir veiklos procesai.

Parduotuvės veiklos procesas susijęs su kliento – vadybininko – didmenininko – kurjerio veiksmais, kurie turi vykti sklandžiai.

elektronines parduotuves veikimo procesas

Internetinių parduotuvių priežiūrą vykdantys specialistai užtikrina, kad lankytojui pavyktų į prekių krepšelį įsidėti norimas prekes, užsakyti jas ir lengvai apmokėti. Kad vartotojui nekiltų abejonių dėl įmonės sąžiningumo ir patikimumo, jis turi gauti išankstinę apmokėjimo sąskaitą.

  1. Internetinės rinkodaros kampanijų planavimas ir vykdymas. Tai labai svarbi internetinių parduotuvių priežiūros dalis, kuri susijusi su veiksmingumu ir vartotojų pasiekiamumu. Rinkodaros planavimas ir vykdymas apima internetinės parduotuvės dizainą (išvaizdumas, vizualumas, kokybiški vaizdai ar vaizdo įrašai), multiplatformas (galimybė internetine parduotuve naudotis ir bendrauti su jos atstovais per išmaniuosius įrenginius), tinkamą turinį (itin populiarūs ir mėgstami vartotojų vaizdo įrašai), debesų kompiuterijos įrangą (pavyzdžiui, BoostSuite, MailChimp, SEOmoz, Unbounce, kurie padeda ištestuoti internetinę parduotuvę ir išmatuoti jos progresą), socialinius tinklus, remarketingą (pakartotinė reklama) ir kitus elementus.

Internetinių parduotuvių priežiūrą atliekantys specialistai naudoja įvairias priemonės ir įrankius, padedančius išsiaiškinti rinkodaros efektyvumą.

  1. Internetinių rinkodaros strategijų formavimas ir įgyvendinimas. Internetinės parduotuvės priežiūra leidžia numatyti rinkodaros strategiją. Ją geriausia kurti atsakius į svarbiausius 7 klausimus:

??? ką norite paskatinti atlikti vartotojus?

??? kokia Jūsų potencialių klientų auditorija?

??? kokią naudą suteikiate?

??? kokias rinkodaros priemones naudosite?

??? kaip pateiksite savo prekės ženklą?

??? kuo išskirtinis Jūsų produktas (kokybė, kaina ir kt.)?

??? kokį biudžetą rinkodarai galite skirti?

Tai padės pasiekti norimus vartotojus ir numatyti planuojamus tikslingus rinkodaros veiksmus.

  1. Internetinės parduotuvės turinio optimizavimas paieškos sistemoms (SEO). Tai apima tiek vidinį SEO, tiek išorinį SEO. Vidinį SEO sudaro techninis optimizavimas (tvarkingas svetainės kodas; sparta, užsikrovimo greitis; internetinės parduotuvės pritaikymas išmaniesiems įrenginiams; teisingas meta duomenų naudojimas ir pan.) ir turinio optimizavimas (taisyklingi ir tiek vartotojams, tiek paieškos sistemoms patrauklūs produktų aprašymai; tinkamai sukurti meta aprašymai ir antraštės, į kuriuos įtraukti raktiniai žodžiai; profesionalus ir unikalus turinys). Taip pat svarbios ir su elektronine parduotuve susietos ar susijusios nuorodos, kurias nuolat reikia peržiūrėti ir užtikrinti jų veikimą.

Apskritai internetinių svetainių priežiūros specialistai atsakingi už SEO, kuris garantuoja, kad internetinė parduotuvė būtų matoma vartotojams, gerai vertinama paieškos sistemų, padidėtų jos populiarumas ir paklausa.

Beje, prižiūrint internetines parduotuves svarbu teisingai išnaudoti indeksavimo biudžetą, atsižvelgti į tai, kokius svetainės puslapius aplankė (indeksavo) Google paieškos sistemos robotas.  Tie puslapiai, kurie nebuvo aplankyti, nebus matomi paieškos sistemos rezultatuose. Kad neištiktų tokio pobūdžio nesklandumai, reikia kreiptis į profesionaliai internetinių parduotuvių priežiūrą teikiančius specialistus.

  1. Grafinės informacijos kūrimas (prekių nuotraukos, vaizdai, pristatymai). Svarbu, kad jie būtų ne tik kokybiški, bet ir reikiamo dydžio (apimties) ir nesutrikdytų elektroninės parduotuvės veiklos. Internetinių parduotuvių priežiūra užtikrina, kad vizualinė informacija būtų atnaujinta ir pakeista laiku, kad ji būtų kokybiška ir patraukli vartotojams.
  2. Papildomų funkcijų programavimas. Elektroninės parduotuvės veiklos tinkamumą ir funkcionavimą įvertina ir atitinkamus sprendimus priima internetinių parduotuvių priežiūros paslaugas teikiantys specialistai.

Nuolat vykstant programiniams atsinaujinimams (turinio valdymo sistemų atnaujinimai, serverių atnaujinimai, įrenginių bei interneto naršyklių atnaujinimai), pokyčiams, atsirandant įvairaus pobūdžio klaidoms svetainėje, siekiant tinkamai atvaizduoti svetainės dizainą ir palaikyti tinkamą elektroninės parduotuvės funkcionavimą, būtina internetinės parduotuvės priežiūra. Deja, sukūrus elektroninę parduotuvę, iškart negalima visko numatyti, todėl ilgainiui prireikia įvairių taisymų, korekcijų, pakeitimų, kuriuos garantuoja internetinių parduotuvių priežiūrą vykdantys specialistai.