We Develop Software for Business.

Internetinių svetainių priežiūra

INTERNETINIŲ SVETAINIŲ PRIEŽIŪRA

Vienas iš populiariausių šiuolaikinių būdų populiarinti savo veiklą – internetinė svetainė, tačiau akivaizdu, kad sparčiai kintant vartotojų poreikiams ir rinkos sąlygoms, vien sukurti svetainę neužtenka. Labai reikalinga tampa ir internetinių svetainių priežiūra, kuriai reikia ir laiko, ir specifinių žinių.

Vis dėlto, pasitaiko nemažai atvejų, kai sukūrus interneto svetainę, norima ją patobulinti – įdiegti naujų funkcijų, pakeisti dizainą, atnaujinti turinį ir atlikti įvairius pataisymus arba pašalinti iškilusius trikdžius. Visa tai atliekama suteikiant internetinių svetainių priežiūros paslaugas, kurios apima ne tik nesklandumų šalinimą, smulkius taisymus (korekcijas), bet dažnai ir svetainės administravimą.

Internetinių svetainių priežiūros darbai

Dažniausiai internetinių svetainių priežiūros paslaugos apima daugybę skirtingų veiksmų: informacijos (nauji straipsniai, nuotraukos, vaizdo įrašai, aktualūs įrašai ir kt.) talpinimą į interneto svetainę, geram svetainės funkcionavimui reikalingus įvairaus pobūdžio taisymus ir korekcijas, svetainės kodo klaidų taisymą, Google Analytics stebėjimą ir bendradarbiavimą su svetainės serverį prižiūrinčia įmone.

Informacijos talpinimas į interneto svetainę. Ši paslauga apima svetainės turinio elementus: keliami nauji straipsniai, nuotraukos (kurios gali būti sumažinamos arba padidinamos), vaizdo įrašai, reikalingi aprašymai / įrašai (tai ypač aktualu atliekant internetinės parduotuvės priežiūrą), skelbiamos arba panaikinamos nuolaidos / akcijos, įtraukiamos meta žymos, koreguojama grafinė informacija, diegiami įskiepiai (angl. Plugins).

Beje, šiuo atveju atliekamas ne tik svetainės turinio (tekstai, straipsniai, nuotraukos, paveikslai) keitimas ar pildymas, bet ir prižiūrima svetainės turinio pateikimo struktūra ir stilius, kurie reikalingi, kad svetainėje esanti informacija būtų struktūriškai tvarkinga, lengvai pasiekiama bei suprantama lankytojams.

Įvairaus pobūdžio taisymai ir korekcijos. Kad internetinė svetainė veiktų sklandžiai, reikia sukurti ir nuolat prižiūrėti (administruoti) el. pašto dėžutes, prireikus svetainę talpinti kito paslaugų teikėjo (angl. Hosting) serveryje, užtikrinti, kad svetainėje nebūtų klaidingų ar kenksmingų nukreipiančių nuorodų ir t. t. Internetinių svetainių priežiūra padeda išvengti bet kokio pobūdžio klaidų ir trikdžių. Be to, esant reikalui susisiekiama ir bendradarbiaujama su svetainės serverį prižiūrinčia įmone.

Svetainės kodo klaidų taisymas. Internetinių svetainių priežiūrą atliekantys specialistai užtikrina, jog nebūtų sutrikdyta svetainės veikla meniu elementai nedengtų vienas kito, svetainės turinys visose interneto naršyklėse būtų pateiktas kokybiškai (nesideformuotų vaizdai, neišsikreiptų pateikiama informacija), tinkamai veiktų sistemos funkcionalumas. Beje, atsiradus svetainės kodo klaidoms, nevieša informacija gali tapti prieinama visiems naudotojams ir iškilti pavojus jos saugumui.

Google Analytics duomenų stebėjimas. Google Analytics leidžia matyti svetainės lankomumo rodiklius ir kitus duomenis, susijusius su lankytojais.

Jeigu Google Analytics įrankis įdiegtas netinkamai, rodoma klaidinga svetainės informacija – žymiai padidėjusios Jūsų internetinės svetainės peržiūros arba stipriai sumažėję apsilankymo svetainėje rodikliai. Specialistai, kurie atlieka internetinių svetainių priežiūrą, stebi ir analizuoja rezultatus, t. y. lankomumo ir konversijų (lankytojų ir svetainės santykio) statistinius duomenis. Visus Google Analytics duomenų pokyčius reikia stebėti, nes vartotojai nuolat keičia profilius (į svetainę įtraukia naujus tikslus, gerina filtrus, papildo naujomis galimybėmis ir pan.) ir kiekvienas toks pokytis daro įtaką statistikos duomenims.

Google Analytics duomenų profesionalus stebėjimas leidžia saugiai ir lengvai atlikti svetainės analizę, stebėti pokyčius ir nepakenkti įvairiems svetainėje vykstantiems procesams (pavyzdžiui, SEO).

Internetinių svetainių priežiūros privalumai

Internetinių svetainių priežiūra užtikrina periodiškai ir tinkamai atnaujintą svetainę, išsprendžia įvairaus pobūdžio administravimo problemas, padeda atrasti nežymias klaideles, sutrikimus ir operatyviai jas pašalinti, neleidžia iškilti rimtoms svetainės funkcionavimo problemoms. Be to, internetinių svetainių priežiūros paslaugas teikiantys specialistai taip pat padės Jums:

  1. taupyti savo laiką
  2. užtikrinti nenutrūkstamą svetainės funkcionavimą
  3. gauti profesionalių patarimų ir rekomendacijų apie svetainės veiklą
  4. pelnyti aukštesnius paieškos sistemų reitingus (paieškos sistemos itin gerau vertina reguliariai atnaujinamą ir tinkamai prižiūrimą svetainę)
  5. apsaugoti svetainę (atlikti sisteminiai svetainės atnaujinimai apsaugos ją nuo kenkėjiškų virusų ir įsilaužimų)

Taigi internetinių svetainių priežiūra padės išvengti techninių klaidų, virusų ir neleis sutrikti sklandžiam internetinės svetainės veikimo procesui. Pasitelkus turinio valdymo sistemą sukurtos svetainės visuomet reikalauja bent minimalios priežiūros. Be to, kartu su šia paslauga galima ne tik išlaikyti nepriekaištingą internetinės svetainės kokybę, bet ir patenkinti naujus iškilusius poreikius – diegti papildomas funkcijas, atnaujintus modulius ir kitas naujoves.