We Develop Software for Business.

SEO Paslaugos

SEO PASLAUGOS

Kokių veiksmų imatės, kad taptumėte matomi ir populiarūs? Kaip savo verslui pritaikote interneto galimybes? Kaip išnaudojate sparčiai populiarėjančią skaitmeninę rinkodarą? Neabejojame, kad tai kiekvienam verslo savininkui aktualūs klausimai. Atsakymai į juos gana nesunkūs – reikia pasinaudoti priemonėmis, iš kurių šiuolaikiškiausiomis ir veiksmingiausiomis laikomos SEO paslaugos: vidinis ir išorinis SEO, SEO auditas, Google reklama, Facebook reklama, remarketingas ir profesionalus verslo tekstų rengimas.

Vidinis ir išorinis SEO

Vidinis SEO yra susijęs su internetinės svetainės vidumi ir viduje vykstančiais procesais – raktinių žodžių kūrimu, meta žymomis, antraštėmis (angl. Title tag), turiniu ir nuolatiniu jo atnaujinimu bei priežiūra, vaizdų optimizavimu ir techninių parametrų sutvarkymu. Kiekviena iš šių kategorijų yra labai svarbi galutiniam SEO rezultatui.

Pavyzdžiui, reikia labai tiksliai parinkti (sukurti) raktinius žodžius, nes būtent jie padeda vartotojams Jums surasti – suvedant raktinį žodį į paieškos sistemos laukelį.

paieskos sistema google1 Pav. „Paieškos sistemos laukelis“. Šaltinis: Google.lt

Tiesa, reikia laikytis pagrindinės taisyklės – nevartoti turinyje daugiau nei 5 proc. raktinių žodžių, nes tai trukdys geram paieškos sistemų reitingavimui.

Antraštės žymos svarbios tuo, kad padeda tinkamai struktūruoti interneto svetainę ir leidžia patogiai ja naudotis, išskiria teksto dalį, kuri geriausiai pristato svetainės turinį, padeda paieškos sistemoms suprasti, kuris tekstas yra reikšmingiausias.

2 pav. „Antraščių žymų svarba“. Šaltinis: Google.lt

Svarbu žinoti, kad iš viso yra 6 antraštės žymos (h), skirstomos pagal savo svarbumą h1, h2, h3, h4, h5, h6). Naudojant antraštės žymas galima sukurti skirtingo lygio tekstus, iš kurių geriausiai matoma ir svarbiausia – antraštė, turinti mažiausią skaičių.

Galiausiai, dėmesys turi būti skiriamas ir turiniui, kuris vadinamas interneto svetainės karaliumi. Turinys lemia poziciją paieškos sistemos rezultatuose, todėl jis turi būti patrauklus, vertingas, aktualus ir tikslingas, tekstai parengti struktūruotai, argumentuotai ir įdomiai. Turinys yra pagrindinis veiksnys, pritraukiantis lankytojus į interneto svetainę. Publikuojant vaizdus, jie turi būti tinkamai optimizuoti, jiems turi būti sukurtas atskiras failo pavadinimas ir pritaikytas kodas.

Taip pat atliekant vidinį SEO turi būti sutvarkyti ir techniniai parametrai: svetainės pritaikymas išmaniesiems įrenginiams, tinkama svetainės sparta (greitis) ir pan. Tai tiek apie svarbią SEO paslaugų dalį – vidinį SEO.

Išoriniam SEO svarbiausia yra išorinės nuorodos ir jų kūrimas. Pagrindinė nuorodų paskirtis – populiarinti svetainę, būti matomiems rinkoje, kurti tinkamą įvaizdį ir svarbiausia – kelti reitingus. Atgalinės nuorodos yra tarsi priemonė, kurią paieškos sistemos naudoja tam, kad įvertintų svetainės turinio tinkamumą ir kokybę, todėl jos turi būti naudojamos tikslingai ir kryptingai.

SEO auditas

SEO auditas – vis dažniau užsakoma paslauga, siekiant atrasti ir pašalinti įvairias interneto svetainėje atsiradusias struktūros, kodo, turinio ir pan. klaidas. Labai svarbu, kad interneto svetainė atitiktų SEO standartus bei reikalavimus, o tai užtikrinti padeda SEO auditas, kurio metu išanalizuojami pasirinkti raktiniai žodžiai, nuorodos ir jų panaudojimas, programinės įrangos kūrimas, naudojamos strategijos, optimizavimo procedūros, turinio ir dizaino patrauklumas bei socialinių tinklų įtraukimas. Taip pat atliekant šias SEO paslaugas – SEO auditą – turi būti įvertinami paieškos sistemų svetainei suteikti reitingai, stebimi lankytojų srautai ir grįžtamasis ryšys.

Gali atrodyti, kad SEO auditą nesunku atlikti savarankiškai, vis dėl to, detalūs ir kruopštūs veiksmai reikalauja specialių žinių ir išmanymo. SEO paslaugas teikiantys specialistai turi atlikti daugybę darbų, kad SEO auditas būtų kokybiškas:

  1. Įvertinti interneto svetainės funkcionavimą ir pozicijas paieškos sistemose.
  2. Atlikti konkurentų analizę, kuri stipriai prisideda prie svetainės tobulinimo procesų.
  3. Atlikti raktinių žodžių analizę, kad būtų galima įtraukti naujų ir perspektyvių raktažodžių, padedančių klientams greičiau rasti tikslinę svetainę.
  4. Įvertinti vidinio ir išorinio SEO funkcionavimą, tinkamumą, privalumus ir trūkumus.
  5. Įvertinti kitus interneto svetainės techninius parametrus: įvairių kalbų svetainėje pasirinkimo galimybę, svetainės plagiatą, svetainės spartą (greitį) ir pritaikymą išmaniesiems įrenginiams).
  6. Atlikti bendrus svetainės priežiūros darbus: domeno vertinimas, naudojamų duomenų peržiūra ir kt.

Kvalifikuotų specialistų paslauga gali suteikti profesionalias rekomendacijas ir patarimus, padėsiančius Jūsų svetainei sėkmingai funkcionuoti.

Google reklama

Dažniausiai ši SEO paslauga vertinama dėl savo operatyvumo, patogumo, galimybės kontroliuoti reklamai skiriamą biudžetą, lengvo tikslingos auditorijos pasiekiamumo ir paieškos frazių kontrole. Ši reklama veikia nurungdama visus kitus reklamos skelbimus ir atsiranda pačioje paieškos sistemos rezultatų pradžioje. Tačiau vienintelis dalykas dėl kurio dvejojama pasinaudoti Google reklama – mokestis, susidedantis iš kelių dalių: reklamos parodymų skaičiaus (angl. CMP), paspaudimų ant reklamos skaičiaus (ang. CPC) ir įsigijimų skaičiaus (angl. CPA).

google reklamos pavyzdys3 pav. „Google reklama“. Šaltinis: Google.lt

Atlikti tyrimai rodo, kad Lietuvoje netgi 90 proc. interneto vartotojų, ieškodami tam tikro produkto (prekės, paslaugos) ar informacijos, naudojasi paieškos sistemomis. Vien dėl to Google reklama yra labai paklausi ir leidžia nesunkiai pasiekti tikslinę auditoriją.

Facebook reklama

Nekyla abejonių, kad socialiniai tinklai – šiuolaikinio žmogaus, interneto vartotojo kasdienybės dalis, todėl ir Facebook reklama yra perspektyvi ir vertinga, kai siekiama efektyviai pasinaudoti reklamos galimybėmis. Nors yra kelios Facebook reklamos rūšys, tačiau jos abi duoda norimus rezultatus ir pasižymi privalumais: leidžia būti matomais ir populiariais, lengvai pasiekti tikslinę auditoriją (nes Facebook naudotojai skirstomi pagal įvairias kategorijas: išsilavinimą, gyvenamąją vietą, amžių, lytį ir pan.), planuoti reklamai skiriamą biudžetą, bendrauti su vartotojais ir bendradarbiauti su kitomis įmonėmis, greitai gauti ar rasti norimą informacija, prekę ar paslaugą.

Tai pagrįstai vienas iš pigiausių reklamos būdų ir efektyviausių priemonių, nes šiuo socialiniu tinklu naudojasi daugiau nei milijonas aktyvių vartotojų.

Remarketingas

Remarketingas arba pakartotinė rinkodara – dar vienas reklamos metodas, kuris lankytojams apie Jūsų svetainę primena tuomet, kai jie lankosi konkurentų (ir ne tik) interneto svetainėse.

Ši strategija veikia slapukų (angl. Cookies) principu – į lankytojo kompiuterį įdiegiama mažos apimties teksto rinkmena su tam tikru atpažinimo numeriu, kuris iš svetainės perduodamas į vartotojo kompiuterio kietąjį diską ir tuomet svetainės administratorius, matydamas tą numerį, gali stebėti Jūsų veiklą internete. Kai lankytojas išeina iš vienos svetainės nieko neįsigijęs ir ateina į kitą svetainę, joje jis mato buvusios svetainės skelbimus.

remarketingo reklamos schema4 pav. „Remarketingo veikimo schema“.

Nusprendus pasinaudoti remarketingo galimybėmis, reikia žinoti, kuris iš jo rūšių tinkamiausias Jūsų atveju: svetainės remarketingas, klientų valdymo remarketingas, paieškos remarketingas ar socialinis remarketingas. Pasirinkti rūšį geriausia įvertinus kaip ir kuo norima pritraukti vartotojus.

Beje, dideliu privalumu laikoma tai, kad remarketingas pritaikomas prie vartotojo veiksmų, t. y. svetainę palikusiam vartotojui galima rodyti vienokį reklamos skelbimą, o užsisakiusiam naujienlaiškį – kitokį reklamos skelbimą.

Profesionalių verslo tekstų rengimas

Reklamos, logotipai, šūkiai, įmonių pavadinimai – verslo tekstų rengimo kategorijai priskiriami tekstai, kurie išsiskirti suteikiama nauda: padidina pardavimus ir pelną, padidina lankytojų srautus ir paverčia juos potencialiais klientais, sukuria autoritetą ir palankią įmonės reputaciją ar paskatina vartotojus atlikti Jums pravarčius veiksmus. Trumpai tariant, verslo tekstai turi padėti pasiekti  trokštamų rezultatų.

Labai svarbu kuriant verslo tekstus laikytis tam tikrų reikalavimų, kurie paverčia tekstą įtaigiu, vertingu ir įdomiu. Svarstote, kaip parašyti gerą verslo tekstą, kokiais metodais remtis?

SEO paslaugos yra svarbios verslo sėkmei. Nereikia pamiršti, kad turite vos 8 sekundes, per kurias galite daryti įtaką lankytojams, sudominti juos, sukelti norą bendrauti ir apsilankyti Jūsų svetainėje dar kartą. Specialistų teigimu, pirmos 8 sekundės lemia vartotojų patirtį, t. y. kuo labiau vartotojai bus įtraukti (patrauktas jų dėmesys), tuo daugiau laiko jie praleis Jūsų interneto svetainėje, tuo gersnė bus jų patirtis. Tinkamai atlikus SEO paslaugas, mėgausitės didesniu vartotojų srautu, geresnėmis paieškos pozicijomis ir sėkmingesniu verslu.