We Develop Software for Business.

Internetinių svetainių kūrimas

INTERNETINIŲ SVETAINIŲ KŪRIMAS

Siūlome internetinių svetainių kūrimo paslaugas. Įgyvendiname sudėtingesnius ir sudėtingus sprendimus. Nors šiuo metu internete gausu patarimų, kaip nemokamai susikurti internetinį puslapį, tačiau mažai tikėtina, kad tokiu būdu galima turėti profesionalią ir puikiai funkcionuojančią interneto svetainę. Profesionalių internetinių svetainių kūrimas apima nemažai įvairių aspektų, kuriems įgyvendinti reikia ir lėšų, ir laiko, ir specifinių žinių.

Svarbiausi etapai, kuriuos reikia atlikti kuriant internetines svetaines

Domeno įsigijimas

(arba kitaip – URL adreso įsigijimas). Domeno pavadinimas turėtų atspindėti įmonės veiklos specifiką arba įmonės pavadinimą. Šiuo atveju svarbu žinoti kelis domeno kūrimo reikalavimus ar specialistų rekomendacijas – sąsaja su raktiniais žodžiais (raktažodis domene – SEO optimizacijos elementas, todėl labai reikalingas), sąsaja su svetainės turiniu (nusako svetainės paskirtį ir vykdomą veiklą), unikalumas (padeda vartotojams jį pastebėti ir įsiminti), tinkama galūnė – .lt, .com, .net, .eu ir kt., aiškumas ir paprastumas (nepatartina vartoti įmantrių ir sudėtingų pavadinimų), trumpumas (domenas neturi būti per ilgas ir neaiškus, nes tai trikdo vartotojus). Beje, domenas turi būti patikrintas Registrų centre ir negali sutapti su jau egzistuojančiu domenu.

Svetainės turinys ir struktūra

Sveitainėje turi būti ne tik kokybiškas turinys (vertingas, aiškus, įdomus, naudingas ir aktualus vartotojams), bet ir pateikta kita reikalinga informacija – Jūsų kontaktai, duomenys apie įmonę ir jos veiklą, teikiamos paslaugos ar produktai (aprašymai, nuotraukos ir pan.). Turinys turi pritraukti vartotojus ir skatinti juos dar kartą sugrįžti.
Sukūrus svetainės turinį, reikia būti numačius ir svetainės struktūrą – kur ir kaip visa turinio informacija bus išdėstyta. Interneto svetainės struktūra gali būti įvairi – suskirstyta į tam tikras grupes, suklasifikuota, pasirinktoje vietoje pateikiamas meniu (viršuje ar kuriam nors šone), vaizdai bei nuotraukos (po tekstu). Internetinių svetainių kūrimui svarbu sustruktūrizuoti informaciją ir numatyti, kiek ir kokių puslapių bus svetainėje.

Turinio valdymo sistema (TVS)

Šios sistemos (pavyzdžiui, WordPress, OpenCart ir kt.) pagreitina interneto svetainių kūrimą. Tiesa, galima rinktis ir unikalią turinio valdymo sistemą, kuri atititų visus jūųs poreikius. Prieš nusprendžiant, kokią turinio valdymo sistemą pasirinkti, reikia jas paanalizuoti ir rinktis tokią, kokios užtektų Jūsų interneto svetainei.

Turinio valdymo sistema

Turinio valdymo sistema reikalinga tam, kad Jūsų sukurtas turinys būtų pateiktas internete, ji padeda kurti ir redaguoti svetainės informaciją, leidžia koordinuoti svetainės kūrimo procesus – HTML sistemą, turinį, optimizaciją ir svetainės valdymą. Renkantis turinio valdymo sistemą, reikia atsižvelgti į turinio formatą (teksas, vaizdas ir garsas), planuojamą turėti svetainės dizainą.

Internetinio puslapio dizainas

Atlikus prieš tai įvardytus internetinės svetainės kūrimo žingsnius, dėmesys turi būti nukreiptas į internetinės svetainės dizainą. Tai labai svarbus internetinės svetainės elementas, nes jis kaip vizitinė kortelė – pirmas patraukia vartotojų dėmesį, reprezentuoja įmonę ar jos veiklą. Kuriant interneto svetainės dizainą, reikėtų laikytis saikingumo principo – nenaudoti perteklinių elementų (įvairių šriftų, vaizdų, tekstų išryškinio priemonių ir kt.), suderinti spalvas, informaciją pateikti skoningai.

Svetainės funkcijos ir funkcionalumas

Tai dar vienas internetinių svetainių kūrimo etapas. Svetainėje galima įdiegti daugybę funkcijų – prisijungimą ar registraciją, atsiliepimų ar komentarų rašymą, įvairias užklausų formas ir pan. Diegiant svetainės funkcijas, reikėtų įvertinti ir savo poreikius, ir svetainės tipą (reprezentacinė svetainė, elektroninė parduotuvė ar kt.). Atkreiptinas dėmesys, kad elektroninė parduotuvė turi turėti daugiau funkcijų, nei, pavyzdžiui, reprezentacinė svetainė, kurioje dažniausiai užtenka tik pateikti patrauklią informaciją.

Intrenetinės svetainės programavimas

Šis internetinių svetainių kūrimo etapas susijęs su svetainės funkcijomis, nes neteisingai suprogramavus svetainę, gali neveikti numatytos funkcijos, svetainės sparta gali būti prasta (strigti arba lėtai krautis), svetainė tinkamai nefunkcionuos išmaniuosiuose įrenginiuose, kils nesklandumų naršant po svetainę. Profesionaliai suprogramuota interneto svetainė ne tik sklandžiai veiks, bet ir bus apsaugota nuo kenkėjų.

Dar keli svarbūs internetinių svetainių kūrimo kriterijai: ką apima internetinės svetainės kūrimo paketas, kur bus laikoma svetainė (angl. Hosting), kokie svetainės optimizavimo (SEO) procesai ir kokios svetainės priežiūros bei administravimo sąlygos. Rekomenduojama apgalvoti, kokios internetinės svetainės kūrimo paslaugos jums reikia – kokios struktūros ir turinio, kokių funkcijų, kokio dizaino. Galite atlikti kitų internetinių svetainių analizę, kad žinotumėte, kas tinka ir patinka, o ko tikrai nenorite savo svetainėje. Internetinės svetainės kūrimas taps žymiai lengvesniu procesu, kai turėsite iš anksto sudarytą planą (specifikaciją).

Neabejokite, kad tinkamai atliktas internestinės svetainės kūrimas – kelias į sėkmingą darbą ir verslą! Jei turite klausimų, prašome susisiekti su mumis!