We Develop Software for Business.

Internetinių parduotuvių kūrimas

INTERNETINIŲ PARDUOTUVIŲ KŪRIMAS

Pagrindinis internetinių parduotuvių tikslas – suteikti galimybę vartotojams greitai išsirinkti ir lengvai užsisakyti norimus produktus, kurie pristatomi vartotojo nurodytu adresu. Tam, kad vartotojams būtų patogu, o įmonei (verslui) – pelninga, internetinių parduotuvių kūrimas turi atitikti tam tikrus būtinus reikalavimus – joje vartotojams turi būti paprasta naršyti, kūrėjams nesudėtinga pridėti ar redaguoti naujų prekių aprašymus. Tai pat elektroninės parduotuvės vidinė struktūra turi būti optimizuota paieškos sistemoms (atliktas SEO), turinys aktualus ir kokybiškas.

Kaip kuriamos internetinės parduotuvės?

Yra keli svarbūs aspektai, kurie turi būti įgyvendinti kuriant internetines parduotuves.

Platforma: tai sistema, kuri padeda sukurti norimo dydžio produktų bazę ir yra itin svarbi dėl joje integruotos mokėjimo sistemos. Taip pat platforma turi atitikti tam tikrus svarbius kriterijus – sudėtingumo (kuris susijęs su produktų aprašymų įkėlimu, redagavimu ir mokėjimų administravimu), saugumo (kuris susijęs su atsiskaitymu ir patikimu apmokėjimu, Payment Card Industry standartais ir garantijomis) ir funkcionalumo (kuris susijęs su internetinės svetainės pajėgumais, ateities perspektyvomis ir plėtra). Beje, vertinant pastarąjį kriterijų, reikėtų įverinti platformos pajėgumus įvairių specialių pasiūlymų (akcijų) metu, analitinių duomenų prieinamumą, apimtis (kategorijas ir subkategorijas), filtravimą, apmokėjimo sistemą, atsiliepimų apie produktus galimybes, elektroninės parduotuvės pritaikymą išmaniesiems įrenginiams.

Funkcionalumas: jam labai svarbus bendras elektroninės parduotuvės vaizdas (dizainas). Šis kriterijus apima tokius elementus, kaip logotipas (aiškus prekės ženklo pateikimas svetainėje), turinys (išsamūs, aiškūs ir suprantami produktų aprašai, patraukli vaizdinė medžiaga, galimybė lankytojams prisijungti prie turinio generavimo, t. y. prekių įvertinimo, atsiliepimų ir komentarų rašymo), tinkamoje vietoje nurodyti kontaktai ir pristatymo sąlygos (taip pat populiaru ir verta įdiegti online bendravimą – greitai susisiekti su pardavėju internetu, iš lankomos svetainės), vidinė paieška (galimybė greitai surasti norimą produktą svetainėje, kuomet užtenka įvesti vieną žodį ar bent jo pradžią) ir jos papildomi privalumai (įdiegta Auto-suggest funkcija, kuri įvedant užklausą siūlo galimus užklausų variantus) bei SEO (profesionaliai atlikta SEO paslauga padidina elektroninės parduotuvės matomumą, suteikia jai aukštesnes pozicijas paieškos rezultatų puslapyje).

Beje, internetinių parduotuvių kūrimui labai svarbi SEO paslauga, kurios metu sutvarkomas internetinės parduotuvės turinys, antraštės, meta aprašymai, URL adresai, nuorodos, socialinių tinklų paskyros. Vertėtų neužmiršti, kad komercinės svetainės vis labiau populiarėja ir jų konkurencija didėja, todėl internetinių parduotuvių kūrimas turi būti atliktas profesionaliai, kruopščiai ir atsakingai.

Kiti svarbūs internetinių parduotuvių elementai ir parametrai:

  • Grafiniai vaizdai – tinkamai ir tiksliai parinkti, susiję su įmonės veikla, paveikslėliai, nuotraukos, vaizdai, kurie elektroninėse parduotuvėse itin svarbūs, nes pagal juos vartotojai renkasi produktus. Grafiniai vaizdai turi būti kokybiški, tinkamo dydžio, reikiamo skaičiaus (kad būtų galima susidaryti realų vaizdą apie produktą) ir unikalūs (nereikėtų dėti abstrakčių ir bendrinių paveikslėlių, kurie nekategorizuoja produkto).
  • Susijusios prekės – svarbi internetinių parduotuvių funkcija yra pasiūlyti papildomas prekes, susijusias su įsigyjamu produktu. Tai gali stipriai padidinti pardavimus.
  • Galimybė dalintis internetinės parduotuvės turiniu – tai itin reikalinga socialiniuose tinkluose ar kitose programose. Tam reikia svetainėje įdiegti socialinių medijų mygtukus. Vartotojams turi būti paprasta dalintis svetainės turiniu.

Kodėl verta rinktis profesionalius internetinės parduotuvės kūrėjus?

  1. Garantuotas profesionalumastinkamai pasirinkta turinio valdymo sistema užtikrins produktų prieinamumą visą parą, bet kuriuo metu, todėl elektroninė parduotuvė atrodys itin profesionaliai.
  2. Patogus naudojimasis – internetinė parduotuvė turi būti ne tik struktūriškai patogi, bet ir turi suteikti galimybes vartotojams prisijungti prie internetinės parduotuvės per išmaniuosius įrenginius (mobiliuosius telefonus, planšetes ir pan.).
  3. Kokybiškas funkcionavimas – tinkama internetinės parduotuvės struktūra ir techninės savybės, puikiai atliktos SEO paslaugos leis elektroninei parduotuvei būti matomai ir užimti aukštas pozicijas paieškos sistemų (Google, Bing, Yandex) rezultatų puslapiuose. Internetinių parduotuvių kūrimas apima tikslius raktinius žodžius, unikalų ir kokybišką turinį, veikiančias nuorodas.
  4. Patrauklus dizainas – galima naudotis jau dizainerių sukurtais dizaino šablonais, tuomet ir finansinės investicijos į internetinės parduotuvės kūrimą bus mažesnės. Tiesa, dizaino elementai (spalvos, šriftai ir pan.) visuomet gali būti pakeisti.
  5. Sutaupytas Jūsų laikas ir sklandžiai suteiktos internetinės parduotuvės kūrimo paslaugos. Profesionalūs specialistai išsiaiškins Jūsų poreikius apie elektroninės parduotuvės funkcijas ir galimybes (surinks duomenis apie įmonės veiklą, prekių aprašymus, nuotraukas, logotipus), padės išsirinkti dizainą ir sukurs norimą jo eskizą, padės sukurti domeną ir įsigyti prieglobą (angl. Hosting). Galiausiai, bus atsiųsta internetinės parduotuvės demonstracinė (angl. demo) versija, kad iš anksto galėtumėte matyti svetainės galimybes ir valdymą.

Naudokitės šiuolaikinėmis priemonėmis – internetinių parduotuvių kūrimų – ir kurkite pelningą verslą!