We Develop Software for Business.

WordPress internetinių svetainių kūrimas

WORDPRESS INTERNETINIŲ SVETAINIŲ KŪRIMAS

Internetinių svetainių kūrimas labai stipriai priklauso nuo svetainės rūšies – reprezentacinės svetainės, elektroninės parduotuvės (arba kitaip – komercinės svetainės), tinklaraščiai (angl. Blogs), pramogų svetainės (muzika, filmai, kompiuteriniai žaidimai ir kt.), naujienų svetainės (įvairaus pobūdžio straipsniai, aktualijos ir pan.), bendruomenių svetainės (forumai, bendravimui skirtos erdvės ir kt.). Atsižvelgiant į jas, reikėtų rinktis ir atitinkamą internetinių svetainių kūrimo techniką, modelį ar būdą.

Šiuo metu vienos populiariausių ir verslui aktualiausių yra reprezentacinės svetainės, kurioms kurti pasitelkiama WordPress turinio valdymo sistema. Tiesa, šiuo metu jau yra daugiau nei 30 proc. internetinių svetainių (iš jų apie 19 proc. – Lietuvoje), kurios sukurtos remiantis WordPress turinio valdymo sistema.

Kas yra WordPress internetinių svetainių kūrimas?

WordPress – interneto programinė įranga, leidžianti sukurti internetinę svetainę ir pasižyminti tam tikrais vartotojų vertinamais kriterijais:

  1. Turinti atvirą kodą – WordPress internetinės svetainės kūrimas prasideda parsisiuntus nemokamą šios sistemos versiją (wordpress.org) ir įsidiegus ją savo kompiuteryje arba apsilankius WordPress svetainėje. WordPress internetinių svetainių kūrimas patrauklus tuo, kad tokią svetainę vėliau galima nesunkiai koreguoti, atnaujinti, keisti.
  2. Saugi – atitinkanti visus reikalavimus ir nuolat pasaulio programuotojų atnaujinama sistema. Šios sistemos funkcijos yra dokumentuotos.
  3. Patogi naudoti – greitai sukuriama ir nepriekaištingai funkcionuojanti svetainė. WordPress internetinių svetainių kūrimas apima įvairius plėtinius – dizaino temas (angl. Themes) ir įskiepius (angl. Plugins), tokius kaip daugiakalbiškus, navigacinis meniu ir pan., leidžiančius lengvai ir greitai sukurti (sukonfigūruoti) interneto svetainę. Be to, ši sistema nuolat tobulinama atsižvelgiant į vartotojų patirtį (nuomonę).
  4. Universalumas – nors populiariausia su šia svetaine kurti reprezentacines svetaines, tačiau iš esmės WordPress sistema tinkama kurti ir vystyti bet kokio pobūdžio svetainę.
  5. Patrauklus dizainas – jis kuriamas profesionalių dizainerių ir gali būti pasirenkamas pagal Jūsų poreikius (mokamas arba nemokamas). Worpdress internetinių svetainių kūrimas išsiskiria unikaliu svetainės dizainu.
  6. Nėra specialių reikalavimų – kad WordPress sistema veiktų, pakanka standartinės prieglobos (ang. hosting) plano.

 

Kaip naudotis WordPress internetinių svetainių kūrimo priemone?

Pirmiausia, apsilankius WordPress svetainėje reikia atsakyti į kelis pateikiamus klausimus ir susikurti paskyrą.

Antra, išsirinkti prieglobą (angl. Hosting) – internetinių paslaugų grupę, kuri apima svetainės funkcionavimui reikalingus elementus: svetainės (www) talpinimą, el. paštą, serverius ir tam tikras taikomosios programinės įrangos paslaugas. Jei naudosite nemokamą WordPress paskyrą, Jūsų svetainės galūnė visada bus .wordpress.com.

Tuomet apatiniame meniu reikia pasirinkti kalbą.

Ir pasirinkti norimą WordPress planą – Beginner (nemokamas, galimybė pasirinkti iš 120 temų, paprasta keisti dizainą, galima pridėti valdiklių), Premium (mokamas, pasirinktina svetainės adreso galūnė – .com, .net, .org, galimybė rinktis norimą šriftą, spalvas, gauti daugiau vietos vaizdams ir vaizdo įrašams, galimybė tiesiogiai kontaktuoti su WordPress kūrėjais), Business (galimybė pasirinkti norimą svetainės adresą, neribota vieta asmeniniams failams, daugybė pasirinktinų temų dizainui, eCommerce funkcijos) ir naudotis WordPress internetinių svetainių kūrimo sistemos funkcijomis.

Visa tai atlikus, galima pradėti kurti savo internetinę svetainę – pasirenkama antraštė, pateikiamas trumpas būsimos svetainės aprašymas, tuomet pasirenkama tema (dizainas), svetainę siūloma susieti su socialinių tinklų (Facebook ar Twitter) paskyromis.

Pagrindiniai WordPress internetinių svetainių kūrimo programos komponentai

Pagrindiniai WordPress komponentai – temos (dizaino, užsklandų) ir įskiepiai (funkcijų). Paprastai dizaino temos skirtos tik lankytojams, kad patrauktų jų dėmesį, sužavėtų, o įskiepiai susiję su WordPress sistemos veikimu, t. y. jie svarbūs ir lankytojams, ir svetainės administratoriams. Be to, įskiepis lemia ir svetainės funkcionalumą.

Taigi kuriant interneto svetainę su WordPress, pirmiausia reikia išsirinkti temą – dizainą, vaizdą ar užsklandą. Temos būna ir mokamos, ir nemokamos (priklausomai nuo pasirinkto WordPress plano).

WordPress siūlo daugybę temų, kurios nuolat atnaujinamos ir kurias panorėjus galima keisti. Taip pat galima keisti ir tam tikrus temų elementus – spalvas, paveikslėlius, išdėstymą, aprašymus, antraštes ir kitą vizualią informaciją.

Pasirinkus norimą temą (Themes) ir jos detales (Theme details), reikėtų pažiūrėti, kaip svetainė atrodys, aktyvavus temą (Live preview) ir tik tuomet, jei rezultatas tenkina, reikėtų aktyvuoti pasirinktą temą (Activate).

WordPress įskiepiai susiję su sistemos logika – duomenų apdorojimu,  saugojimu ir funkcijomis (komentarai ir socialinis viešinimas, kategorijos ir žymos, hierarchija, chronologija, archyvai, pasirinktini šablonai). Šiuo metu WordPress siūlo daugiau nei 56 tūkst. įskiepių.

WordPress internetinių svetainių kūrimo programa – puikus sprendimas norintiems savarnkiškai., lengvai ir greitai susikurti savo interneto svetainę.