We Develop Software for Business.

Internetinių svetainių atnaujinimas

INTERNETINIŲ SVETAINIŲ ATNAUJINIMAS

Internetinių svetainių atnaujinimas yra itin svarbus procesas, kurį atlikus netinkamai, galima prarasti geras pozicijas paieškos sistemos rezultatų puslapyje. Dažniausiai atliekant atnaujinimą tvarkomi svetainės puslapiai, URL adresai, dizainas, turinys. Vis dėlto, svetainės atnaujinimui įtaka daro ir jos pobūdis (rūšis) – reprezentacinė svetainė, komercinė svetainė, naujienų portalas, pramogų svetainė, tinklaraščiai. Tai pagrindinės ir paklausiausios svetainės, kurių kiekvienai svarbiausi vis kiti kriterijai.

Internetinių svetainių rūšys ir jų ypatybės

Reprezentacinės svetainės – tai tokios svetainės, kuriose pateikiami įmonės veiklos aprašymai (istorija), teikiamos paslaugos ar pristatomas asmuo.

Šaltinis: Google.lt

Tokių internetinių svetainių atnaujinimas gana retas, nes dažniausiai jose pateikiama nekintanti informacija.

Komercinės svetainės – labiausiai paplitęs jų pavadinimas yra elektroninės parduotuvės, kurių paskirtis skatinti įsigyti siūlomas paslaugas ar prekes. Šios svetainės patrauklios tiek vartotojams (taupo laiką, galima įsigyti norimą produktą neišėjus iš namų), tiek verslo savininkams (nereikia rūpintis darbuotojais, administraciniais reikalais, patalpomis, sandėliavimu ir pan.).

Šaltinis: Google.lt

Turint komercinę svetainę, galima matyti duomenis apie lankytojus, sužinoti jų įpročius ir planuoti pardavimus. Tokios rūšies svetainių atnaujinimas turi būti atliekamas pagal poreikį – prekių ar paslaugų aprašymai (ypač kai papildomas jų asortimentas), informacija apie nuolaidas, specialius pasiūlymu ir pan. Taip pat specialistai rekomenduoja periodiškai atnaujinti ir komercinių svetainių dizainą.

Naujienų portalai – svetainės, kuriose publikuojami įvairaus pobūdžio straipsniai, šių dienų aktualijos, naujausios žinios, apžvalgos.

      Šaltinis: 15min.lt

Šių svetainių funkcionavimas gana sudėtingas, nes informacija jose nuolat ir labai greitai kinta, todėl jos turi būti atnaujinamos nuolat ir tam reikia didelės personalo komandos (žurnalistų, redaktorių, svetainės kūrėjų ir administratorių).

Pramoginės svetainės – tai laisvalaikio svetainės, kurios apima platų žaidimų, filmų ar muzikos asortimentą.

Šaltinis: Google.lt

Dažniausiai tokiomis svetainėmis naudotis galima arba prie jų prisijungus arba norimą produktą atsisiuntus į savo kompiuterį. Pramoginių svetainių atnaujinimas vyksta tuomet, kai esamą asortimentą papildomą naujais produktais (jų vaizdai, aprašai ir pan.).

Tinklaraščiai (angl. Blogs) – internetiniai dienoraščiai, asmeninės svetainės ar puslapiai, kuriuose asmenys skelbia norimą informaciją pasirinktomis temomis.

Šaltinis: Google.lt

Tokia svetainė reikalauja nemažai dėmesio – reikia nuolat atnaujinti informaciją (įrašus), kad pritrauktų kuo daugiau naujų lankytojų ir išlaikytų esamus. Tinklaraščių atnaujinimas siejamas su turiniu – čia reguliariai skelbiama atnaujinta tam tikros srities informacija.

Internetinių svetainių atnaujinimas

Iš esmės, kiekviena svetainės rūšis turėtų būti periodiškai atnaujinama – jos dizainas (kad būtų šiuolaikiškas, modernus, nepabostų vartotojams), jos techniniai parametrai (pritaikymas išmaniesiems įrenginiams – mobiliesiems telefonams ar planšetėms), funkcijos ir galimybės, turinys (jis turi būti kokybiškas, įdomus, aktualus, vertingas ir įtraukiantis lankytojus). Ir kiekvienas iš šių elementų turi savo atnaujinimo specifiką.

Vidinis SEO – internetinių svetainių atnaujinimo metu tvarkomi vidiniai svetainės elementai: turinys, dizainas ir įvairūs techniniai parametrai.

Turinys – tai lankytojams svarbi skiltis, kurioje turi derėti tekstas ir vaizdas. Pateikiami tekstai turi būti aktualūs, įdomūs, kokybiški ir vertingi. Juos papildyti galima vaizdais ar vaizdo įrašais. Kadangi turinio kokybė svarbi ne tik lankytojams, bet ir paieškos sistemoms, tai turinio optimizavimas ir atnaujinimas yra būtinas, kad svetainė pelnytų kuo geresnį reitingavimą. Taip pat atkreiptinas dėmesys turėtų būti į pavadinimų žymas ir meta aprašymus – internetinių svetainių atnaujinimo metu taisomos antraštės pagal straipsnių, kategorijų ar prekių pavadinimus, įtraukiami meta aprašymai.

Dizainas – skoningas ir periodiškai atnaujinamas, kad neatsibostų lankytojams ir jų neerzintų. Dizaino pagrindinė funkcija yra atspindėti įmonės veiklą, jis neatsiejamas nuo aiškios svetainės struktūros, tinkamoje vietoje pateikto meniu bei patogaus naršymo. Taip pat kuriant ar atnaujinant internetinių svetainių dizainą, privalu pasirūpinti derančiais spalvų, šrifto ir kitais turinio elementais.

Techniniai parametrai – esminiai šio internetinių svetainių atnaujinimo elementai: svetainės sparta (svetainės užkrovimas per 3 sekundes) ir pritaikymas išmaniesiems įrenginiams. Beje, šie kriterijai svarbūs ne tik vartotojams, bet ir siekiant gauti geresnį paieškos sistemų reitingavimą.

Išorinis SEO – šiuo atveju svarbiausios yra nukreipiančiosios nuorodos. Jos turi būti susijusios su Jūsų svetaine ir visuomet veikiančios, aktyvios. Tam reikalingas nuolatinis interneto svetainės atnaujinimas, kad vartotojai būtų  nukreipti ten, kur reikia. Be to, internetinių svetainių atnaujinimo metu svetainės nuorodos perrašomos į tinkamus URL adresus.

Internetinių svetainių atnaujinimas turėtų būti vykdomas dėl saugumo, t. y. periodiškai turėtų būti atnaujinamas svetainės programinis kodas, kad svetainė būtų apsaugota nuo duomenų vagystės ir kitų kenkėjiškų veiksmų. Dažniausiai internetinių svetainių atnaujinimas skirtas lankytojų poreikiams patenkinti – sudominti, praturtinti žiniomis, padėti greičiau ir lengviau įsigyti norimą prekę ar paslaugą ir išlaikyti esamus bei pritraukti naujus lankytojus. Tačiau ši paslauga pravarti ir svetainių savininkams, nes didina lankytojų srautus, o kartu su juo ir pelną!