We Develop Software for Business.

SEO auditas

SEO AUDITAS

– Kas yra SEO auditas?  –

Tai interneto svetainėje atliekama procedūra, kuri leidžia atrasti ir pašalinti ar ištaisyti visas interneto svetainės struktūros, kodo, turinio ir kt. klaidas bei trūkumus, neleidžiančius užimti  aukštų pozicijų paieškos sistemose.

SEO auditas privalo atitikti kelis svarbius kriterijus – išsamumo (interneto svetainė turi būti analizuojama detaliai), suderinamumo (analizuojami svetainės parametrai turi atitikti paieškos sistemų optimizacijos kriterijams), profesionalumo (išanalizuotas internetinis puslapis ir jo būsena, numatomi tolesni internetetinės svetainės optimizavimo veiksmai). Beje, SEO auditą geriausia atlikti rankiniu būdu. Auditorius gali naudotis įvairiomis priemonėmis ir įrankiais, padedančiais patikrinti technines svetainės problemas (trikdžius), tačiau tikroji audito paskirtis – tai išsami analizė, konkurentų arba raktinių žodžių tyrimai, kurie reikalauja žmogaus dėmesio.

Svetainės SEO audito struktūra
Svetainės SEO audito struktūra

Tad SEO auditas ne tik nustato internetinės svetainės neatitikimus SEO standartams, bet ir suteikia profesionalias rekomendacijas, kaip ištaisyti esamas svetainės klaidas.

– Kaip atliekamas SEO auditas? –

Norint gauti kokybiškus ir tikslius SEO audito rezultatus, privaloma atlikti būtinus veiksmus ir išsamiai ištirti konkrečias interneto svetainės sritis.

  1. Dabartinės interneto svetainės pozicijos paieškos rezultatuose analizė. Šis veiksmas atskleidžia, kaip interneto svetainė funkcionuoja (veikia) paieškos sistemos rezultatų puslapiuose.
  2. Konkurentų analizė. Tai apima konkurentų raktinių žodžių analizę, jų grįžtamojo ryšio srautus. Tinkamai atliktas SEO auditas netgi suteikia galimybę gauti kitų svetainių, susijusių su Jūsų konkurentais, sąrašus.
  3. Raktažodžių analizė. Pasitelkus tam tikras priemones (pavyzdžiui, Google Adwords raktažodžių planavimo priemonė), išanalizuojama interneto svetainėje pateiktų raktažodžių pozicija ir pateikiami nauji rekomenduojamų naudoti raktažodžių sąrašai.
  4. Bendra svetainės peržiūra. SEO auditas apima: interneto svetainės ir kiekvieno jos puslapio indeksaciją, atlikto SEO įvertinimą, domeno įvertinimą, svetainės duomenų Google saugykloje peržiūrą, svetainės išmaniesiems įrenginiams pritaikymą ir pan.
  5. Vidinis SEO. Atliekant SEO auditą, išanalizuojamos meta antraštės ir aprašymai, interneto svetainės dizainas ir svarbiausia – turinys. Svetainės turinys ir SEO tekstai turi atitikti rašymo taisykles ir reikalavimus, nes pavadinimai, antraštės ir turinio struktūra – itin svarbi vidinio SEO dalis. Beje, profesionali svetainės struktūros analizė apima kelis etapus: tikrinamas interneto svetainės puslapių pasiekiamumas, esančių nuorodų vieta (neturi būti interneto svetainės puslapio apačioje), įvertinamas nuorodų skaičius (jis priklauso nuo svetainės dydžio) ir pan.
  6. Išorinis SEO. Šis veiksmas susijęs su išorinių nuorodų analize, kuri daro stiprią įtaką SEO rezultatams. Labai svarbu gauti tinkamas nuorodas ir naudotis sąžiningu jų gavimo metodu (ar strategija).
  7. Kiti parametrai:

7.1. Svetainės sparta ir krovimosi greitis. Šį interneto svetainės parametrą galima patikrinti pasinaudojus – Firebug įrankiu, kuris analizuoja puslapius, Moz Crawl Test įrankiu, kuris tikrina svetainės nukreipimų kiekį, PageSpeed įrankiu, kuris pateikia puslapio krovimosi greičio rekomendacijas.

Siekiant padidinti internetinės svetainės spartą, reikėtų sumažinti failų (pavyzdžiui, HTML, CSS ir Java Script) dydį, pašalinti technines klaidas ir nereikalingą informaciją, nustatyti laikinų failų įrašymo kontrolę, optimizuoti paveikslėlius, nuotraukas bei grafinius vaizdus ir pan.

7.2. Svetainės pritaikymas išmaniesiems įrenginiams. Tai vienas iš Google paieškos sistemos reitingavimo veiksnių, t. y. jeigu jis nėra atliktas, gali būti, jog paieškos sistema tokią interneto svetainę pašalins iš paieškos rezultatų.

7.3. Svetainės dublikatai (nuplagijuotas ir neunikalus turinys), neveikiančios arba netinkamos nuorodos URL problemos ir kt.

  1. Svetainės pritaikymas kitų šalių lankytojams. SEO audito metu kreipiamas dėmesys į pasirinktą domeno vardą, t. y. jo pabaigoje vartojamą santrumpą – .lt, .eu, .uk, .en ir pan.) ir įvertinamos interneto svetainės pritaikymo galimybės kitose šalyse.
Optimizavimo veiksmų svarba
Optimizavimo veiksmų svarba

– Kokia SEO audito nauda? –

Vienas iš esminių SEO audito privalumų – išsami ir aiški interneto svetainės analizė, kuri leidžia suteikti profesionalias rekomendacijas ne tik interneto svetainės, bet ir Jūsų verslo gyvavimui. Matant SEO audito ataskaitą, tampa aišku, kokių veiksmų imtis, kad interneto svetainė būtų patobulinta ir puikiai funkcionuotų, kad taptų pranašesnė už konkurentus.

SEO auditas parodo, kokie interneto svetainės parametrai trukdo pasiekti aukštas pozicijas paieškos sistemose ir svarbiausia – ką daryti, kad SEO veiktų nepriekaištingai.

Tad sunku užginčyti, kad SEO auditas – žingsnis į didesnius interneto svetainės lankytojų srautus, į verslo populiarumą ir, be abejo, į didesnį pelną.